ŠKOLSKÝ ROK 2023/2024

• Školský rok 2023/2024

• Prevádzka materskej školy: od 7,00-16,30 hod.

V školskom roku 2023/2024 začína prevádzka materskej školy
        dňa 04.09.2023 o 7,00hod

Deti potrebujú do škôlky: prezúvky, náhradné oblečenie, pyžamko, vrecúško - všetky veci je potrebné podpísať

Prosíme, deťom nedávajte do škôlky sladkosti/nápoje  - všetko majú v materskej škole zabezpečené.

PROCES PREBERANIA DETÍ -  pre plynulosť mať vopred vyplnené tlačivá

1. Poverený zamestnanec vykoná ranný filter s meraním teploty bezkontaktným teplomerom.
        2. Zákonný zástupca odovzdá zamestnancovi MŠ pri vstupe podpísané tlačivá: vyhlásenie o Bezinfekčnosti a iné tlačivá
        3. Učiteľka usmerní dieťa pri výbere skrinky a pomôže mu odložiť pyžamko a náhradné rúško, po prezlečení si dieťa dôkladne umyje ruky mydlom a vodou,  potom vstupuje do triedy.

Povinnosti zákonných zástupcov:

• Celkový čas zdržiavania sa osôb sprevádzajúcich deti odporúčame obmedziť na nevyhnutné minimum - max.10 min.
        • Dieťa môže sprevádzať iba jeden zákonný zástupca.
        • Nie je dovolené nosiť si vlastné hračky, vankúšiky a iné predmety.
        • V prípade, že je u dieťaťa podozrenie alebo potvrdené infekčné ochorenie, bezodkladne o tejto situácii informujte príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy.
        • Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladné nahlásenie zmeny zdravotného stavu dieťaťa, karantény (ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom).

Prosíme priniesť do škôlky v prvý deň kópiu preukazu poistenca (nemusí bať farebná), vyplnené a podpísané tlačivá:

Facebook STUBAčik

Naše každodenné aktivity môžete sledovať v uzavretej skupine STUBAčik

Denný poriadok

• 7,00 hod. - príchod detí do materskej školy
        • pohybové a relaxačné cvičenia, hry a hrové činnosti - edukačné aktivity
        • 8,45 hod. - stravovanie, stolovanie, osobná hygiena
        • hry a hrové činnosti, edukačné aktivity, pobyt vonku
        • 11,45 hod. - stravovanie, stolovanie, osobná hygiena
        • odpočinok (v závislosti od potrieb detí)
        • 14,45 hod. - stravovanie, stolovanie, osobná hygiena
        • hry a hrové činnosti, edukačné aktivity, odchod detí z MŠ
        • 16,30 hod. - odchod detí z materskej školy, ukončenie prevádzky

Denný poriadok je pružný, umožňuje reagovať na potreby a záujmy detí v jednotlivých triedach. Je možné ho upravovať podľa potrieb materskej školy.

Ako pripraviť dieťa na úspešný vstup do materskej školy?

• nestrašiť dieťa materskou školou
        • pripravovať dieťa doma na vstup do materskej školy – rozprávať sa o tom, čo tam bude
        • oboznámiť dieťa s prostredím
        • adaptácia na nové prostredie

Čo by malo dieťa pred nástupom do MŠ vedieť?

• mať osvojené základné hygienické návyky – umývať sa, používať WC, čiastočne sa obliekať, obúvať, jesť, zaobísť sa bez cumlíka a dojčenskej fľaše
        • rodičia by mali u dieťaťa rozvíjať samostatnosť
        • dieťa nemusí vedieť všetko urobiť samé, ale pri obliekaní sa správa aktívne a pani učiteľka mu pomáha - zapne bundičku, zaviaže šnúrky a pod.

Prečo deti plačú, keď ich rodičia odprevádzajú do materskej školy?

• ovplyvňujú to rôzne faktory, napr. silná citová väzba na rodičov
        • dieťa je ešte závislé na dospelých
        • dieťa si ešte nevytvorilo dostatočnú väzbu na učiteľku alebo iné deti
        • nemá kamarátov

Ako pomôcť dieťaťu prekonať plač pri odchádzaní do MŠ?

• uvedomíme si, že každé dieťa je iné a hľadáme, čo u toho nášho dieťaťa spôsobuje jeho nespokojnosť s MŠ
        • vhodná je postupná adaptácia - zo začiatku je vhodný pobyt 2 hodiny a postupne po dohode s učiteľkou pobyt predlžovať o ďalšiu hodinu
        • spolupráca rodiny a školy
        • treba si zvyknúť – každý potrebuje iný čas
        • dovoliť dieťaťu na začiatku priniesť si obľúbenú hračku
        • rozprávať sa s ním o materskej škole – ak plače pýtať sa na vysvetlenie.

e-mail: stubacik@stuba.sk

tel:+421 910 493 435